HomeAktywnośćFormacjaDK ŁowiczO nasFacebookGaleriaKontakt

 

''...napisz to dla wielu dusz, które nieraz się martwią, że nie mają rzeczy materialnych, aby przez nie czynić miłosierdzie. Jednak o wiele większą zasługę ma miłosierdzie ducha, na które nie potrzeba mieć ani pozwolenia, ani spichlerza, jest ono przystępne dla wszelkiej duszy. Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób nie dostąpi miłosierdzia mojego w dzień sądu. O, gdyby dusze umiały gromadzić sobie skarby wieczne, nie byłyby sądzone - uprzedzając sądy moje miłosierdziem” (Dz. 1317).

 

  Diakonia Powstała w 2016 roku w listopadzie. Osoby, którzy tworzą tą diakonię przynależą do Domowego Kościoła lub innych wspólnot działających przy parafiach diecezji łowickiej. Jednoczymy się wokół Jezusa Miłosiernego starając się upodobnić do Niego. Naszą misją jest propagowanie Bożego Miłosierdzia w kościele i wszędzie tam gdzie pracujemy, uczymy się i odpoczywamy.

  Nasze działania akcyjne skupiają się na pomocy materialnej a czasem i duchowej Pomagamy także indywidualnie w naszym środowisku DK. Nie bazujemy na żadnych dotacjach, nie posiadamy konta bankowego i nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą pracę. Wszystko wykonujemy dla większej chwały Bożej bazując jedynie na własnych środkach i ofiarach wspólnoty czy osób indywidualnych. Jesteśmy jedynie pośrednikami w przekazywaniu darów materialnych .

  Spotkania odbywają się co 2 miesiące, na których podejmowana jest formacja oraz przygotowywane są projekty działań dobroczynnych i propagujących Boże Miłosierdzie. W czasie spotkań zawierzamy wszystko Jezusowi Miłosiernemu w koronce. Staramy się także modlić za osoby, którym pomagamy.

Miejscem naszych spotkań jest :

Oratorium św. Jana Bosko
ul. Salezjańska 7
96-300 Żyrardów

Opiekunem duchowym jest ks. Łukasz Owsianko sdb

  Dołączyć do nas może każdy, kto chce się dzielić swoim pomysłem, czasem, dobrym słowem, pracą i uśmiechem

 

  Możesz nasze działania wesprzeć w następujący sposób:
  • dostarczyć odzież letnią i zimową, koce, pościel, śpiwory, sprzęt AGD - wszystko powinno być sprawne i nie zniszczone, gdyż zależy nam aby nie było to pozbywanie się nieużytecznego sprzętu, a prawdziwy dar serca, który jest cenny
  • dostarczyć żywność, soki, napoje - z co najmniej 6-cio miesięczną datą przydatności
  • możesz się modlić za nas i za tych którym pomagamy
  • nie organizujemy publicznych zbiórek pieniężnych, ale jeżeli masz zasoby, którymi chcesz się podzielić napisz lub zadzwoń do nas
  • potrzebujemy czasem osób, którzy opłacą rachunki za media lub inne usługi z których korzystamy
  • właściwie formy pomocy ograniczają się do Twojej wyobraźni, każdy darczyńca coś nowego wnosi do wspólnoty

Niech wszystkim darczyńcom i osobą które, się za nas modlą błogosławi Jezus Miłosierny